Logo Boekenstrijd
Nederland oorlog Verenigde Staten Afghanistan religie politiek Tweede Wereldoorlog islam kolonialisme Midden-Oosten Irak biografie Duitsland journalistiek Groot-Brittannië terrorisme Terrorisme Frankrijk Al Qaida Italië Sovjet-Unie Eerste Wereldoorlog Uruzgan PvdA Rusland autobiografie Afrika Derde Rijk filosofie Israël genocide Amsterdam integratie tolerantie communisme revolutie Malaparte Fortuyn Polen Republiek RAF Vietnam Sovjet Unie WikiLeaks
Ooggetuigen van de Eerste Wereldoorlog - Koen Koch Print E-mail
Sunday, 28 October 2007

kochwo1Tijdens een bezoek aan de slagvelden en begraafplaatsen van de Eerste Wereldoorlog rond Ieper en aan de Somme kocht ik dit boek. Het biedt een goede, beknopte inleiding in de oorlog. Chronologisch wordt het verloop van de strijd in grote lijnen weergegeven. Maar de nadruk ligt op de persoonlijke beleving van de oorlog door de frontsoldaten. Het leven in de loopgraven, de discipline, de muiterijen en de ontspanning achter het front worden fraai beschreven. Maar ook waarom er maar zo weinig krijgsgevangenen werden gemaakt.

De titel is wat misleidend, want er zijn geen ooggetuigenverslagen in het boek opgenomen. De ooggetuigen waren de camera's, waarmee de fraaie en gruwelijke foto's zijn gemaakt waar dit boek vol mee staat. De ellende, de modder, de uitzichtloosheid en wreedheid komen allemaal tot uiting.

Op de grafsteen van luitenant A.C. Young op Tyne Cot Cemetery lieten zijn ouders beitelen: Sacrificied to the fallacy that war can end war. Niks glorie, vrijheid, en dergelijke fraaie teksten waar ook deze kerkhoven vol van staan. Maar zinloosheid, bloedvergieten op industriële schaal, dat was de Eerste Wereldoorlog.

tynecot
Tyne Cot (eigen foto)

Waardering: 4sterren.png

Wim van de Hulst en Koen Koch. Ooggetuigen van de Eerste Wereldoorlog 


Commentaar (0) >>
Schrijf commentaar

busy
 
Menu
Home
Geschiedenis
Politiek
Terrorisme
Overige
Verwante titels
Uitgelezen
Op de stapel

Over China - Henry Kissinger

 

Zoeken
Links
Parool Boeken
Pantheon Boekhandel
Oorlogsdomein
Boekenfreak
Librarything
Boekhandel Schimmelpennink 
Boekhandel Schreurs en de Groot
Boeken.blogo.nl
De recensie
LinkedIn
Volg mij op Twitter
RSS feed


statistics